LRD kviečia į paskaitų ir diskusijų ciklo diskusiją „Kas yra moralus gyvenimas? Tarpreliginis budizmo ir krikščionybės dialogas“

Lietuvos religijotyrininkų draugija kviečia į pirmąją 2020 m. viešų paskaitų ir diskusijų ciklo „Religijos ir religingumas: aktualiosios problemos“ diskusiją „Kas yra moralus gyvenimas? Tarpreliginis budizmo ir krikščionybės dialogas“ (moderatorius: Vilniaus universiteto filosofijos doktorantas Tadas Snuviškis), kuri įvyks pirmadienį, spalio 26 d. 18.00 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Renginių erdvė, III a.).

Susitikimo trukmė: iki 2 val.

Dalyvių skaičius ribotas, planuojantiems dalyvauti reikėtų užsiregistruoti registruotis el. paštu religiousstudieslt@gmail.com

𝗦𝗩𝗔𝗥𝗕𝗨! 𝗟𝗮𝗶𝗸𝗮𝗻𝘁𝗶𝘀 𝘀𝗮𝘂𝗴𝘂𝗺𝗼 𝗿𝗲𝗶𝗸𝗮𝗹𝗮𝘃𝗶𝗺𝘂̨, 𝗱𝗮𝗹𝘆𝘃𝗶𝘂̨ 𝘀𝗸𝗮𝗶𝗰̌𝗶𝘂𝘀 𝗿𝗶𝗯𝗼𝗷𝗮𝗺𝗮𝘀 – 𝗶̨ 𝘃𝗶𝘀𝘂𝘀 𝗿𝗲𝗻𝗴𝗶𝗻𝗶𝘂𝘀 𝗯𝘂̄𝘁𝗶𝗻𝗮 𝗿𝗲𝗴𝗶𝘀𝘁𝗿𝗮𝗰𝗶𝗷𝗮, 𝗮𝘁𝘃𝘆𝗸𝘂𝘀 𝗽𝗿𝗶𝘃𝗮𝗹𝗼𝗺𝗮 𝗱𝗲̇𝘃𝗲̇𝘁𝗶 𝗮𝗽𝘀𝗮𝘂𝗴𝗶𝗻𝗲𝘀 𝘃𝗲𝗶𝗱𝗼 𝗽𝗿𝗶𝗲𝗺𝗼𝗻𝗲𝘀, 𝗹𝗮𝗶𝗸𝘆𝘁𝗶𝘀 𝘀𝗮𝘂𝗴𝗮𝘂𝘀 𝘀𝗼𝗰𝗶𝗮𝗹𝗶𝗻𝗶𝗼 𝗮𝘁𝘀𝘁𝘂𝗺𝗼, 𝗻𝗮𝘂𝗱𝗼𝘁𝗶𝘀 𝗿𝗮𝗻𝗸𝘂̨ 𝗱𝗲𝘇𝗶𝗻𝗳𝗲𝗸𝗰𝗶𝗷𝗼𝘀 𝗽𝗿𝗶𝗲𝗺𝗼𝗻𝗲̇𝗺𝗶𝘀. 𝗡𝗮𝗰𝗶𝗼𝗻𝗮𝗹𝗶𝗻𝗲̇ 𝗯𝗶𝗯𝗹𝗶𝗼𝘁𝗲𝗸𝗮 𝗽𝗮𝗴𝗮𝗹 𝗿𝗲𝗸𝗼𝗺𝗲𝗻𝗱𝗮𝗰𝗶𝗷𝗮𝘀 𝘃𝗮𝗹𝗼, 𝗱𝗲𝘇𝗶𝗻𝗳𝗲𝗸𝘂𝗼𝗷𝗮 𝗶𝗿 𝘃𝗲̇𝗱𝗶𝗻𝗮 𝗽𝗮𝘁𝗮𝗹𝗽𝗮𝘀. 𝗟𝗮𝗻𝗸𝘆𝘁𝗼𝗷𝗮𝗶, 𝘁𝘂𝗿𝗶𝗻𝘁𝘆𝘀 𝘂̄𝗺𝗶𝘂̨ 𝘃𝗶𝗿𝘀̌𝘂𝘁𝗶𝗻𝗶𝘂̨ 𝗸𝘃𝗲̇𝗽𝗮𝘃𝗶𝗺𝗼 𝘁𝗮𝗸𝘂̨ 𝗹𝗶𝗴𝘂̨ 𝗽𝗼𝘇̌𝘆𝗺𝗶𝘂̨, 𝗶̨ 𝗯𝗶𝗯𝗹𝗶𝗼𝘁𝗲𝗸𝗮̨ 𝗻𝗲𝗶̨𝗹𝗲𝗶𝗱𝘇̌𝗶𝗮𝗺𝗶.

Plačiau apie diskusiją:

Diskusijos dalyviai:

Gediminas Giedraitis (Taivano „Budos Šviesos“ universiteto 佛光大学absolventas, Eötvös Loránd universiteto budistinių studijų doktorantas).

Gintaras Sungaila (Ortodoksų Bažnyčios kunigas, Vytauto Didžiojo universiteto filosofijos doktorantas. Baigęs Vilniaus universitete filosofijos ir religijos studijas, bei Varšuvos ortodoksų dvasinėje seminarijoje teologiją).

Moderatorius: Tadas Snuviškis (Vilniaus universiteto filosofijos doktorantas, Indijos ir Kinijos filosofijos tyrinėtojas).

Budizmas ir krikščionybė susidūrė nuo pirmųjų mūsų eros amžių. Budistai minimi Bažnyčios tėvų raštuose. Rytų Bažnyčios krikščionys minimi gausiai II-IX amžiuje budistų gyventuose Centrinės Azijos regionuose bei Kinijoje. Visgi pirmosios konkrečiai užfiksuotos budistų ir krikščionių intelektualinės diskusijos prasidėjo, kai jėzuitai pradėjo aktyvias misijas Kinijoje bei Japonijoje XVI-XVII a. Jų metų buvo debatuojami esminiai abiejų religijų doktrininiai klausimai. Visgi budizmo ir krikščionybės susidūrimo kontekstai buvo pažymėti noru įrodyti savo tikėjimą-mokymą vienas kitam su tikslu jį atversti.

Naujas etapas šių religijų santykyje yra XX amžius, kuriame prasideda tai, ką galima pavadinti šių religijų dialogu. Religinio dialogo esmė – ne įrodyti savojo mokymo tiesas, bet bendrauti su kitu, bandant suprasti ir pagilinti supratimą apie kitos bei savosios religijos mokymą. Pažinti ir atrasti tarpusavio bendrumą religiniu pagrindu. Šio susitikimo tikslas ir yra toks. Jo metu bus aptariamos ir diskutuojamos iš anksto pasirinktų bei reprezentatyvių krikščionybės ir budizmo tekstų ištraukos apie moralę.

Informacija apie diskusiją taip pat skelbiama:

https://www.lnb.lt/renginiu-kalendorius/3430/religijos-ir-religingumas-aktualiosios-problemos-diskusija-kas-yra-moralus-gyvenimas-tarpreliginis-budizmo-ir-krikscionybes-dialogas

https://www.facebook.com/events/355678769014931/