Lietuvos religijotyrininkų draugijos svetainė

Žyma: paskaitos (Puslapis 1 iš 2)

Kvietimas į viešą paskaitą „Virtualusis hinduizmas“ (Digital Hinduism)

„Virtualusis hinduizmas“ (Digital Hinduism)

Prof. Xenia Zeiler (Helsinkio universitetas)

2023 m. rugsėjo 7 d. 18.30-19.30

Vilniaus universitetas, Filosofijos fakultetas (Spaustuvė, Šv. Jono g. 4, 210 auditorija)

2023 m. rugsėjo 4–8 dienomis Vilniuje vyks 20-oji Europos religijotyrininkų asociacijos (European Association for the Study of Religions) konferencija „Religijos ir technologijos“, kurią organizuoja Vilniaus universitetas kartu su Lietuvos religijotyrininkų draugija. Konferencijos metu Vilniaus universitetas organizuos visuomenei atvirą paskaitą, kurią skaitys viena iš pagrindinių konferencijos pranešėjų, Helsinkio universiteto Pietų Azijos studijų profesorė Xenia Zeiler. Paskaitos tema – „Virtualusis hinduizmas“ (Digital Hinduism).
Paskaitą moderuos Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto docentas dr. Deimantas Valančiūnas. Renginys vyks anglų kalba.

Apie paskaitą:

Religijos ir skaitmeninių medijų studijos klesti jau maždaug dvidešimt metų ir nuolat plečiasi. Viešoje paskaitoje bus pristatyti tyrimai apie vieną iš hinduistų bendruomenėse iškilusių reiškinių – virtualųjį hinduizmą.
Skaitmenines medijas pasitelkia vis daugiau hinduistų institucijų, grupių ar fizinių asmenų ir jos atitinkamai transformuoja įvairias hinduizmo praktikas. Pavyzdžiui, virtualios kelionės į šventąsias vietas ar internetiniai pūjā ar darśan ritualai išpopuliarėjo tarp hinduizmo šalininkų tiek Indijoje, tiek indų diasporose jau nuo 2005 m. Be to, vis dažniau matome tyrimus, kurie nagrinėja skaitmeninių medijų ir hinduizmo sankirtą socialiniuose tinkluose („Facebook“, „Instagram“, „Twitter“), pokalbių ir pranešimų programėlėse (pavyzdžiui, „WhatsApp“) ar vaizdo žaidimuose. Paskaita bus skirta aptarti naujausių virtualiojo hinduizmo tyrimų raidą.

Apie prof. Xenia Zeiler:

Prof. X. Zeiler tyrimai susiję su skaitmeninės medijos, kultūros ir visuomenės sankirtomis Indijoje ir pasaulinėse indų bendruomenėse. Profesorės tyrimų sritis apima vaizdo žaidimus Indijoje ir kitose valstybėse, virtualiąsias religijas ir globalųjį hinduizmą. Ji taip pat nagrinėja ir dėsto skaitmeninio kultūros paveldo ir populiariosios kultūros temas, specializuodamasi Indijos lauke.

Informacija apie 20-ąją Europos religijotyrininkų asociacijos konferenciją „Religijos ir technologijos“: www.easr2023.org

Kvietimas į viešą paskaitą „Tyrumo kelias: žvilgsnis į džainizmo religiją“

LRD kviečia į mūsų nario prof. Audriaus Beinoriaus paskaitą:

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka balandžio 26 d. 18 val. maloniai kviečia į Lietuvos religijotyrininkų draugijos viešą paskaitą „Tyrumo kelias: žvilgsnis į džainizmo religiją“ (lektorius prof. Audrius Beinorius, Vilniaus universiteto Indijos tyrimų centras).

Ar įmanomas dvasingumas ir moralus gyvenimas be Dievo sampratos? Paskaitoje bus pristatyta menkai Lietuvoje žinoma džainizmo religinė tradicija. Bandysime išsiaiškinti, kuo savita ši viena seniausių pasaulyje iš gyvųjų Indijos religijų, skelbianti paradoksalų visų požiūrių lygiavertiškumą. Koks šios ateistinės religijos tikslas? Kuo ypatinga džainų karmos teorija ir jų laiko samprata? Apie ką byloja džainizmo sielų hierarchijos doktrina? Ar teisus buvo mokslininkas Johnas Hopkinsas, kadaise apie šią religiją ironiškai pasakęs: „tai religija, kurioje reikia neigti dievą, maitinti sliekus ir su viskuo sutikti“?

Renginio informaciją taip pat galima rasti FacebookeLietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos svetainėje

LRD kviečia į diskusiją „New Religious Movements in the Time of COVID-19: Actions, Counteractions, and Consequences“

Lietuvos religijotyrininkų draugija kviečią į viešų paskaitų ir diskusijų ciklo „Religijos ir religingumas: aktualiosios problemos“ organizuojamą diskusiją anglų kalba „New Religious Movements in the Time of COVID-19: Actions, Counteractions, and Consequences”, kuri įvyks antradienį, sausio 5 d. 17.00 val. Pateikiame diskusijos aprašymą anglų kalba.

NEW RELIGIOUS MOVEMENTS IN THE TIME OF COVID-19: ACTIONS, COUNTERACTIONS, AND CONSEQUENCES

The aim of this discussion is to explore how various religious movements around the world are coping with challenges posed by the pandemic, while practically contributing to the fight against the spread of COVID-19.

Plačiau

LRD kviečia į paskaitą „Moteris islamiškoje visuomenėje. Egipto atvejis“

Lietuvos religijotyrininkų draugija kviečia į 2020 m. viešų paskaitų ir diskusijų ciklo „Religijos ir religingumas: aktualiosios problemos“ Vilniaus universiteto lektoriaus Algimanto Litvino tiesioginės transliacijos paskaitą „Moteris islamiškoje visuomenėje. Egipto atvejis“, kuri įvyks antradienį, gruodžio 15 d. 17.00 val.

 Paskaitoje VU iranistikos ir islamo studijų lektorius Algimantas Litvinas apžvelgs įvairiais požiūriais: teisės, švietimo, sveikatos, šeimos, darbo, kultūros ir politikos.

Plačiau

Kviečiame žiūrėti paskaitos „Paganism and Pluralism in the Baltic: Past, Present, Future“ įrašą

LRD kviečia žiūrėti paskaitos anglų kalba „Paganism and Pluralism in the Baltic: Past, Present, Future“, kurią gruodžio 4 d. tiesioginės transliacijos būdu skaitė Doc. dr. Michael Strmiska (Orange County Community College (SUNY-Orange), USA/ Riga Stradins University, Latvia), įrašą.

Paskaita buvo skaityta kaip LRD organizuojamo 2020 m. viešų paskaitų ir diskusijų ciklo „Religijos ir religingumas: aktualiosios problemos“ dalis.

LRD paskaita „Religija ir neliečiamybė“ – lapkričio 28 dieną.

Lietuvos religijotyrininkų draugija kviečia į aštuntąją 2019 m. paskaitų ciklo paskaitą „Religija ir neliečiamybė“. Paskaitą skaitys Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto dr. Kristina Garalytė.

Paskaita įvyks ketvirtadienį, lapkričio 28 d. 18.00 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Renginių erdvė, III a.).

Po paskaitos numatoma diskusija. Susitikimo trukmė: iki 2 val. Iėjimas laisvas.

Plačiau apie paskaitą:

Paskaitoje bus analizuojamas prieštaringas neliečiamybės ir religijos santykis Indijos kastų sistemos kontekste. Indijos dalitai, buvę neliečiamieji, savo kastinės priespaudos šaknis regi hinduizmo religijoje. Viena iš strategijų, kurią pasirinko ir vis dar renkasi išsivaduoti iš kastinės priespaudos siekiantys dalitai, yra religinės konversijos į budizmą, krikščionybę ir islamą. Neliečiamųjų istorijos atvejis leidžia konceptualizuoti religiją kaip priespaudos šaltinį bei išsivadavimo kelią ir atskleidžia dalitų religinės tapatybės kompleksiškumą.

Informacija apie paskaitą taip pat skelbiama:

https://www.lnb.lt/renginiu-kalendorius/2794/paskaita-religija-ir-nelieciamybe

https://www.facebook.com/events/498252477568931/

Plačiau apie paskaitų ciklą:

Lietuvos religijotyrininkų draugija kviečia į visuomenei atviras paskaitas Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Jose pristatomi naujausiomis teorinėmis perspektyvomis grindžiami Lietuvos ir pasaulio religijų istorijos ir dabartinio religingumo draugijos narių tyrimai. Paskaitų ciklas „Religijos ir religingumas: praeities ir dabarties perspektyvos“ vyks 2019 m. kovo–lapkričio mėnesiais. Bus aptartos bendrosios temos: religinių tyrimų istoriniai ir dabarties aspektai, religija tradicionalizmo ir modernybės kontekste, individuali religinė patirtis ir ideologinis jos konceptualizavimas, religija ir etninė tapatybė, religija ir alternatyvūs sociokultūriniai projektai.

LRD paskaitos: rugsėjo 5 d. Audrius Beinorius skaitė paskaitą „Seksas ir nušvitimas: tantrizmas Indijoje ir Vakarų vaizduotėje“

https://www.facebook.com/psichologija/videos/414198742557992/
Paskaitos vaizdo įrašas

Nuo rugsėjo mėnesio Lietuvos religijotyrininkų draugija Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje tęsia visuomenei skirtų atvirų paskaitų „Religijos ir religingumas: praeities ir dabarties perspektyvos“ ciklą. Paskaitose pristatomi naujausiomis teorinėmis perspektyvomis grindžiami Lietuvos ir pasaulio religijų istorijos ir dabartinio religingumo draugijos narių tyrimai. Paskaitų ciklas „Religijos ir religingumas: praeities ir dabarties perspektyvos“ vyksta nuo kovo mėnesio. Paskaitose aptariamos šios bendros temos: religinių tyrimų istoriniai ir dabarties aspektai, religija tradicionalizmo ir modernybės kontekste, individuali religinė patirtis ir ideologinis jos konceptualizavimas, religija ir etninė tapatybė, religija ir alternatyvūs sociokultūriniai projektai.

Plačiau
« Ankstesni įrašai