Lietuvos religijotyrininkų draugija kviečia į septintąją 2019 m. paskaitų ciklo paskaitą „Budistinės konsultacijos posovietinėje Ulan Udėje“. Paskaitą skaitys Vytauto Didžiojo universiteto ir Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto dr. Kristina Jonutytė.

Paskaita įvyks pirmadienį, lapkričio 11 d. 18.00 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Renginių erdvė, III a.).

Po paskaitos numatoma diskusija. Susitikimo trukmė: iki 2 val. Iėjimas laisvas.

Plačiau apie paskaitą:

Ulan-Udė – daugiaetninė, daugiareliginė Buriatijos sostinė, kur religinė praktika žymiai lankstesnė nei religinis identitetas. Budistai, krikščionys, ateistai ir kiti naudojasi lamų siūlomomis „konsultacijomis“ (Rus. priyom u lamy), t. y., ritualinėmis, medicininėmis ir kitomis paslaugomis, kurios padeda tvarkytis su ligomis ir kitomis negandomis. Šių konsultacijų metu pasauliečiai lamai išdėsto savo problemas ir klausimus, kurie gali būti patys įvairiausi: nuo problemų darbe iki egzistencinių klausimų, nuo konsultavimo dėl investicijų iki „pabėgusios“ sielos. Tuomet joms randami atsakymai ir sprendimai patarimo, ritualo, prognozės ar kita forma. Tokios konsultacijos vyksta įvairiose aplinkose, tokiose kaip šventyklos, namai, verslo centrai. Ši paskaita gilinsis į konsultacijas su lamomis – vieną pagrindinių kontekstų, kur Ulan Udėje žmonės susiduria su budizmu ir jį praktikuoja. Tokios konsultacijos prisideda prie tebesitęsiančio posovietinio budizmo atgimimo regione, o taip pat ir prie budistinės sanghos rolės įtvirtinimo ir augimo.

Informacija apie paskaitą taip pat skelbiama:

https://www.lnb.lt/renginiu-kalendorius/2767/lapkricio-11-d-paskaita-budistines-konsultacijos-posovietineje-ulan-udeje

https://www.facebook.com/events/808192582946095/

Plačiau apie paskaitų ciklą:

Lietuvos religijotyrininkų draugija kviečia į visuomenei atviras paskaitas Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Jose pristatomi naujausiomis teorinėmis perspektyvomis grindžiami Lietuvos ir pasaulio religijų istorijos ir dabartinio religingumo draugijos narių tyrimai. Paskaitų ciklas „Religijos ir religingumas: praeities ir dabarties perspektyvos“ vyks 2019 m. kovo–lapkričio mėnesiais. Bus aptartos bendrosios temos: religinių tyrimų istoriniai ir dabarties aspektai, religija tradicionalizmo ir modernybės kontekste, individuali religinė patirtis ir ideologinis jos konceptualizavimas, religija ir etninė tapatybė, religija ir alternatyvūs sociokultūriniai projektai.